Czy wysyłanie PIT przez Internet jest bezpieczne?

Kiedy zbliża się okres rozliczeń podatkowych nikt nie ma ochoty wypełniać swoich druków. Niechętnie podchodzimy do tego obowiązku, ponieważ wiąże się to zazwyczaj z wielokrotnymi poprawkami i korektami, długimi oczekiwaniami w kolejce, marnowaniem czasu. Dodatkowo niektórzy nie zawsze są pewni czy w odpowiedni sposób wypełnia swój formularz.

PIT przez internet

W dzisiejszych czasach mamy jednak możliwość wysłania PIT przez Internet. Już od kilku lat możemy skorzystać z tej opcji. Jest to oczywiście o wiele wygodniejsza forma składania zeznania podatkowego. Nie ruszając się z domu możemy załatwić wszystkie formalności. W programach do PIT umieszczone są wszystkie możliwe formularze oraz niezbędne załączniki. Dodatkowo programy często pomagają podatnikowi w bezbłędnym wypełnieniu druku. Oznacza to, że dokładnie opisują i tłumaczą co powinno znaleźć się w danej rubryce, a ponadto wszelkie obliczenia są wykonywane przez program automatycznie, wraz z zaokrągleniami, dzięki czemu pomyłka w sprawach wpisywania kwot oraz wysokości podatku także nie jest możliwa.

Nie bój się! Wyślij przez Internet!

Niestety pomimo wygodnej możliwości, jaką jest wypełnienie PIT za pomocą programu, bądź online zaledwie kilka procent Polaków decyduje się na te dogodność. Wielu z nas ma wątpliwości czy nasz formularz na pewno dotrze do Urzędu Skarbowego. Obawiamy się, że nie zostanie on dostarczony przed upłynięciem ostatecznego terminu. Jednak nie ma się o co bać. Po bezbłędnym wypełnieniu formularza z pomocą programu możemy wysłać druk prosto do Urzędu. Bez żadnych pośredników Fiskus otrzyma Twoje zeznanie podatkowe. Oznacza to, że nikt poza nami i urzędem nie ma wglądu do naszego PIT i dane są kodowane. Dodatkowo każdy podatnik otrzymuje wówczas UPO, czyli urzędowe poświadczenie odbioru, dzięki któremu podatnik nie musi się już zamartwiać i ma pewność, że PIT został dostarczony.

rozlicz-przez-internet

Złóż wygodnie swój PIT:

Skorzystaj z naszego darmowego programu do PIT i nie martw się o błędny, które zazwyczaj popełniasz wypełniając tradycyjny formularz. Program pomoże Ci wypełnić zeznanie w szybki i prosty sposób, instruując Cię krok po kroku. Wyślij swój PIT przez Internet prosto do Urzędu Skarbowego i załatw wszystko w 5 minut!

Formularze PIT obsługiwane przez naszą aplikację:

  • PIT-28,
  • PIT-36,
  • PIT-36L,
  • PIT-37,
  • PIT-38,
  • PIT-39,
  • wszelkie załączniki.
Pin It