Kampania resortu finansów „Szybki PIT”

Już po raz piąty Ministerstwo Finansów uruchomiło ogólnopolską kampanię informacyjną „Szybki PIT”. Ministerstwo działa we współpracy z izbami i urzędami skarbowymi, a celem akcji jest wspieranie podatników w obowiązku rozliczania się z fiskusem.

Jednym z elementów kampanii „Szybki PIT” jest strona internetowa www.szybkipit.pl, która pomaga w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych. Strona pozwala na kontakt z ekspertami podatkowymi z ministerstwa, którym można zadać pytanie poprzez specjalną aplikację. Zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania swojego adresu e-mail. Poprzez aplikację każdy internauta może też swobodnie przeglądać wszystkie zadane już pytania.

Strona www.szybkipit.pl ma również do zaoferowania kalkulatory, formularze i broszury, a także pozwala na wysłanie przez Internet swojego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego.

Oprócz strony działa również fanpage Szybki PIT na portalu społecznościowym Facebook oraz akcja banerowa na stronach innych instytucji państwowych.

Ponadto, odbywa się kampania informacyjna i promocyjna w mediach. Już w dniach 25 i 26 marca program Dzień Dobry TVN gościć będzie pracowników Ministerstwa Finansów oraz Izby Skarbowej w Warszawie.

Podczas programu, w godzinach 8.00-11.00, pod numerem (22) 453 54 00, eksperci z resortu finansów będą odpowiadać na pytania i wątpliwości podatników w sprawach dotyczących ulg i odliczeń. Dodatkowo w kawiarence TVN przy rogu ulic Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie  będzie można osobiście uzyskać poradę w specjalnie utworzonym mini biurze podatkowym.

Aktualne informacje dotyczące kampanii „Szybki PIT” również znajdują się na stronie www.szybkipit.pl.

Pin It