PIT-28 poradnik wypełniania

Aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z zastosowaniem metody ryczałtu ewidencjonowanego, należy wypełnić PIT-28. Niniejszy tekst stanowi krótki poradnik wypełniania tego formularza.

Formularz PIT-28

Przed rozpoczęciem wypełniania formularza podatkowego PIT-28, należy dokładnie zapoznać się z jego zawartością. Druk ten dostępny jest poniżej.

Jak wypełnić PIT-28?

Aby poprawnie wypełnić PIT-28 najlepiej jest skorzystać ze specjalnej, oferowanej przez nas aplikacji. Program ten pomaga w uzupełnianiu rubryk, dbając, aby żadna z nich nie pozostała pusta, oraz dokonuje wszelkich potrzebnych obliczeń. Dzięki wsparciu takiej aplikacji, podatnik minimalizuje szanse na popełnienie błędu.

Jak złożyć PIT-28?

Istnieją trzy możliwości złożenia formularza podatkowego. Można zrobić to osobiście, udając się do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Inną drogą jest przesłanie formularza PIT-28 za pośrednictwem poczty. Jednak najwygodniejszym sposobem dostarczenia formularza do organu skarbowego jest jednak skorzystanie z naszego programu. Dzięki niemu deklarację podatkową można złożyć internetowo, minimalizując czas przeznaczony na rozliczenie się z Urzędem. Jest to tym bardziej istotne, biorąc pod uwagę krótszy termin dostarczenia formularza PIT-28, który mija 31 stycznia.

Pin It