PIT-36 w 2017 roku

W 2017 roku przedsiębiorcy uzyskujący dochód opodatkowany na zasadach ogólnych, według skali podatkowej (18-32 proc.), zobowiązani są do złożenia formularza PIT-36.

Termin złożenia deklaracji

Podatnicy mają obowiązek złożenia wypełnionej deklaracji podatkowej do 30 kwietnia 2017 r. Przekroczenie tego terminu wiąże się z dodatkowymi kosztami finansowymi, jakimi podatnika obwarować może Urząd Skarbowy.

Formularz PIT-36

Druki PIT-36, choć wciąż służą do rozliczenia podatkowego określonej grupy podatników, zmieniają się z roku na rok. Czasem są to zmiany zaledwie kosmetyczne, zaś niekiedy różnica jest bardziej znacząca. Aby mieć pewność, że korzystasz z najbardziej aktualnego formularza PIT-36, należy zapoznać się z drukiem zamieszczonym poniżej.

Program do PIT-36

Rozlicz PIT-36 poprzez nasz program. Oferujemy Ci aplikację, która przeprowadzi Cię przez cały proces rozliczenia podatkowego. Korzystając z niej dokonasz koniecznych obliczeń, uzyskasz pewność, że wypełniasz wszystkie obowiązkowe rubryki, a także złożysz aplikację do odpowiedniego Urzędu Skarbowego drogą internetową. Nie czekaj z wypełnieniem formularza PIT-36 do 30 kwietnia 2017 r. – najlepiej zrobisz zapoznając się z programem już teraz!

Pin It