PIT-37- Rozliczenie wspólne

Rozliczenie preferencyjne- jak to zrobić?

Kiedy zbliża się okres rozliczeniowy oprócz najważniejszych informacji, które musimy zawrzeć w formularzu, należy się także zastanowić czy będziemy rozliczać się indywidualnie, czy też preferencyjnie, czyli wspólnie z małżonkiem. Jest to oczywiście możliwe, tylko wtedy, kiedy mąż czy żona mogą rozliczać się również za pomocą PIT-37. Bardzo ważne w tym przypadku jest zdecydowanie, które z małżonków będzie podatnikiem, a które będzie figurowało jako małżonek.  O tym możemy zdecydować sami, jednak bardzo ważne jest aby zachować kolejność w formularzu i nie zamienić danych „małżonka” z „podatnikiem”.

Kiedy mamy za sobą kilka pierwszych części PIT nadchodzi moment, w którym dochodzi do obliczenia kwoty podatku. Należy pamiętać, że kwota w rubryce numer 105 musi być w pisana po podzieleniu całości przez 2. Połowę kwoty należy także przez wpisaniem zaokrąglić do pełnych złotówek, a zasada do jakiej należy się stosować jest bardzo prosta. Kiedy po przecinku widnieje kwota większa lub równa 50 groszy należy zaokrąglić ją w górę, natomiast, kiedy mniejsza zaokrąglamy w dół.

Dokładny opis i instrukcje jak wypełnić w pełni PIT-37 znajdziesz tutaj.

Jak wypełnić PIT-37- Instrukcja

Dużym ułatwieniem dla wszystkich podatników będzie również nasz Darmowy program do PIT, który zawiera wszystkie formularze oraz niezbędne załączniki. Pomoże Ci on szybko i bezbłędnie wypełnić Twój formularz, a także będziesz mógł wysłać go bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, co oznacza, że tym razem będziesz mógł to zrobić bez wychodzenia z domu.

Program PIT-37

PIT-37 w podatki-24.pl

Przeczytaj również inne porady dotyczące PIT-37, które z pewnością ułatwią wszystkim podatnikom w wypełnianiu zeznań podatkowych.

PIT-37

Wypełnianie PIT-37- Krok po kroku

Rozliczenie wspólne

Załączniki PIT-37

Ulgi w PIT-37

Druki/ Formularze

Aktywny PIT-37

 

 

 

Pin It