PIT-37- Ulgi z jakich możemy skorzystać

PIT-37 jest przeznaczony dla osób, które nie zarabiają pieniędzy poprzez własną działalność gospodarczą, a wykonują pracę lub zlecenia. Każda osoba, za którą zaliczki oblicza i pobiera płatnik jest zobowiązana do zeznania podatkowego przy pomocy PIT-37.

Ulgi podatkowe i odliczenia:

Kiedy upewnimy się czy jesteśmy uprawnieni do danego odliczenia warto zawsze z niego skorzystać, ponieważ może to zadecydować czy będziemy zobowiązani do dopłacenia podatku, czy też dostaniemy jego zwrot. Podatnicy rozliczający się za pomocą PIT-37 mają do dyspozycji takie ulgi jak na przykład:

  • ulga na dziecko (może z niej skorzystać każdy rodzić, który wykonywał władzę rodzicielska, pełnił funkcję opiekuna prawnego, bądź sprawowana była opieka poprzez rodzinę zastępczą)
  • ulga internetowa
  • ulga mieszkaniowa

Każdy podatnik ma do wyboru wiele ulg, które mu przysługuje, jednak nie zawsze jesteśmy dokładnie poinformowani z jakich możemy skorzystać, warto więc skorzystać z Darmowego programu do PIT, który pomoże Ci ustalić jaki formularz powinieneś wypełnić, a także zaproponuje wszelkie możliwe załączniki, w których możesz dokonać odliczeń podatkowych. Program zawiera także opcję, dzięki której wyślesz swój PIT do Urzędu Skarbowego.

jak-przez-internet

PIT-37 w podatki-24.pl

Przeczytaj również inne porady dotyczące PIT-37, które z pewnością ułatwią wszystkim podatnikom w wypełnianiu zeznań podatkowych.

PIT-37

Wypełnianie PIT-37- Krok po kroku

Załączniki PIT-37

Druki/ Formularze

Aktywny PIT-37

 

Pin It