PIT-37 za 2016 rok- rozliczenie 2016/2017

Dla kogo jest przeznaczony PIT-37?

PIT-37 jest najpopularniejszym i najczęściej wypełnianym formularzem rozliczeniowym przez wszystkich podatników. Ten rodzaj PIT jest przeznaczony dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody za pośrednictwem płatnika na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, w szczególności z tytułu :

  • wynagrodzeń i przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy oraz pracy nakładczej,
  • emerytur lub rent,
  • świadczeń przedemerytalnych i zasiłków przedemerytalnych,
  • stypendiów.

Program pit-37  przez internet online

PIT ten jest więc przeznaczony dla osób wykonujących prace, a nie prowadzących działalności gospodarczą, jak także dla osób wykonujących zlecenia i innych ,za których zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik.

PIT-37- wypełnianie, instrukcja

Wypełnienie tego formularza często sprawia trudności podatnikom, zwłaszcza jeśli chodzi o załączniki, o których często zapominamy lub wypełniamy nieprawidłowy, co prowadzi do ponownego tracenia czasu na jego wypełnianie oraz dostarczanie. Na szczęście dzisiejsze czasy pozwalają nam na łatwiejsze i szybsze załatwienie tej sprawy. Każdy podatnik może skorzystać z darmowego programu do PIT, który ułatwia i usprawnia jego uzupełnianie, pomaga w skutecznym odszukaniu zarówno formularzy PIT, jak również wszelkich załączników. Dodatkowo można wysłać wypełnioną deklarację przez Internet bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

PIT-37 w podatki-24.pl

Przeczytaj również inne porady dotyczące PIT-37, które z pewnością ułatwią wszystkim podatnikom w wypełnianiu zeznań podatkowych.

PIT-37

Wypełnianie PIT-37- Krok po kroku

Załączniki PIT-37

Ulgi w PIT-37

Druki/ Formularze

Aktywny PIT-37

Pin It