PIT/B- Załącznik dla przedsiębiorców

Dla kogo jest przeznaczony PIT/B?

Załącznik PIT/B przeznaczony jest dla przedsiębiorców, rozliczających się przy pomocy PIT-36 oraz PIT-36L. Wszystkie inne osoby nie muszą kłopotać się wypełnianiem dodatkowo tego właśnie załącznika.

Jak wypełnić i co z rozliczeniem wspólnym?

Osoby, które zobowiązane są podczas rozliczania podatkowego wypełnić PIT/B muszą standardowo wypełnić dokładnie wszystkie rubryki, stosując się do poleceń. Jeśli chodzi natomiast o rozliczenie wspólne z małżonkiem należy wypełnić dwa osobne formularze, nawet w przypadku, kiedy wspólnie składane są zeznania podatkowe.

Oddzielnie należy złożyć także PIT/B także, gdy małżonkowie prowadzą wspólnie spółkę. Należy więc pamiętać, żeby za każdym razem składać ten wniosek indywidualnie.

Wypełnij PIT w 5 minut!

Każdy podatnik wypełniający formularz rozliczeniowy spotkał się chociaż raz z trudnościami, które za każdym razem są coraz bardziej męczące. Warto dlatego skorzystać z darmowego programu do PIT, który pomoże w bezbłędny sposób wypełnić formularze, które zostaną wybrane indywidualnie dla każdej osoby, która będzie z niego korzystała. Dzięki niemu dowiesz się także z jakich załączników musisz skorzystać i w jaki sposób je wypełnić. Po zakończeniu pracy zeznanie podatkowe można wysłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas, jak również nie będziesz musiał zamartwiać się czy Twój PIT nie wymaga korekty oraz czy został on dostarczony przed upłynięciem dozwolonego terminu.

program

Załączniki w podatki-24.pl

Dla wszystkich podatników, chcących dowiedzieć się więcej o załącznikach do PIT przygotowaliśmy całą listę tematów:

Dla kogo przeznaczony jest PIT-2K?

Zarobki za granicą i PIT/ZG

Zgłoszenie aktualizacyjne- ZAP-3

Zgłoszenie identyfikacyjne- NIP-2

PIT/D- Odliczenia podatkowe

PIT/O- Ulgi podatkowe

PIT/M i dochody małoletnich

Kredyt podatkowy- PIT/Z

 

 

 

Pin It