Rozliczanie przychodów z giełdy

Dla kogo jest rozliczenie przychodów z giełdy?

Jeśli osiągnąłeś w 2013 roku dochody od zainwestowanego kapitału musisz rozliczyć się za pomocą PIT-38, płacąc 19% podatku. Oznacza to, że każda osoba, która w danym roku rozliczeniowym osiągnęła przychody z tytułu:

  • sprzedaży papierów wartościowych
  • krótkiej sprzedaży
  • sprzedaży udziału w spółkach, posiadających osobowość prawną
  • sprzedaży pochodnych instrumentów finansowych oraz praw z nich wynikających
  • a także z objęcia akcji w spółkach, posiadających osobowość prawną

jest zobowiązana złożyć zeznanie podatkowe ze pomocą tego formularza.

Program PIT- rozliczenie 2013/2014

Jak szybko i bezbłędnie wypełnić PIT-38?

Taki druk, jak właściwie wszystkie inne sprawiają nam wiele problemów, często trzeba ponownie go uzupełniać, tracąc swój cenny czas. Warto przez rozpoczęciem wypełniania PIT-u zapoznać się dokładnie z całą instrukcją i krok po kroku ją przeanalizować, a następnie stosować się do uwag i zaleceń. Najlepszym jednak i najskuteczniejszym sposobem na rozliczenie podatkowe za dany rok jest użycie do tego specjalnego programu do wypełniania formularzy. Kreator pomaga wybrać odpowiedni dla nas PIT, jak również potrzebne nam załączniki.
Podpowiada w jaki sposób należy wypełniać odpowiednie rubryki, a także automatycznie dokonuje wszelkich obliczeń. Tak wypełniony druk można wysłać przez Internet bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, nie wychodząc z domu.

Szybki program PIT

PIT-38 w podatki-24.pl

Wszystkim podatnikom, którzy mają problemy z uzupełnieniem formularzy proponujemy także całą listę tematów dotyczących PIT-38

Wszystko o PIT-38

PIT-38- Instrukcja Krok po kroku

Druki/ Formularze

Aktywny PIT-38

 

 

Pin It