Rozliczanie strat- Fiskus daje ulgę

Rozliczenie strat- co to jest i ile możemy zyskać?

Niestety zdarza się, że podczas prowadzenia działalności gospodarczej podatnicy ponoszą straty, na szczęście Urząd Skarbowy podczas wypełniania formularza PIT daje możliwość jej odliczenia. Odliczenie roczne maksymalnie może wynieść nie więcej niż 50% poniesionej straty. Jest to jednak i tak dość wysoka ulga, którą mamy możliwość wykorzystać, więc warto wypełnić odpowiednie załączniki i zminimalizować skutki poniesionych strat.

Należy jednak pamiętać, że stratę można rozliczyć wyłącznie z dochodami z tego samego źródła przychodów. Nie jest więc możliwe  odliczanie od podatku działalności gospodarczej ulg za straty innej działalności lub innej formy pozyskiwania dochodów.

Wypełnij PIT w kilka chwil

Nie należysz do zwolenników wypełniania formularzy i dostarczania ich do urzędu? Nie masz czasu, aby uzupełnić PIT? Masz problemy? Skorzystaj z naszego programu PIT lub wypełnij go online. Dzięki niemu w sprawny sposób załatwisz wszystkie formalności oraz będziesz miał możliwość wysłania druku przez Internet prosto do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo znajdziesz w nim wszystkie PIT-y wraz z wszelkimi załącznikami, również dotyczącymi odliczania ulg i strat.

program pit-36

PIT-36 w podatki-24.pl

Z myślą o wszystkich podatnikach rozliczających PIT-36 za 2013 rok przygotowaliśmy cały dział dotyczący tego zeznania podatkowego.

Darmowy program do PIT-36

Instrukcja wypełniania PIT-36

Załączniki w PIT-36

Ulgi i odliczenia w PIT-36

Rozliczanie zarobków małoletnich

Druki PIT-36 oraz PIT-36L

Pin It