Ulga Internetowa

Jest to kolejna ulga, którą możemy odliczyć od naszego dochodu za dany rok rozliczeniowy. Jednak nie wszyscy w 2014 będą mogli skorzystać z tego odliczenia wypełniając swój wniosek PIT.

Kiedy możemy skorzystać z ulgi internetowej?

Przede wszystkim dotyczy ona tylko tych osób, które w roku rozliczeniowym, czyli 2013 korzystały z Internetu na podstawie umowy, z której wynika, że uiszczaliśmy miesięczne opłaty za używanie Internetu. Wszystkie osoby, które korzystały z niego nieodpłatnie nie będą mogły skorzystać z ulgi internetowej.

Dodatkowo z ulgi można korzystać wyłącznie rok po roku, przez dwa lata, co oznacza, że jeśli skorzystaliśmy z niej w 2012 roku lub wcześniej nie możemy już tego dokonać. Tylko w przypadku kiedy odliczyliśmy od podatku ulgę internetową w poprzednim roku rozliczeniowym lub chcemy z niej skorzystać po raz pierwszy możemy to uczynić.

Jak odliczyć od podatku?

Aby dokonać odliczeń podatkowych za ulgę internetową należy wypełnić wniosek PIT/O, który jest załącznikiem do PIT-36 i PIT-37.

Jak najłatwiej wypełnić PIT i dokonać odliczeń?

Najprostszym sposobem na to jest skorzystanie z darmowego programu do PIT, w którym znajdują się wszystkie niezbędne druki, takie jak:

Rozlicz PIT przez internet

Dodatkowo program pomaga wybrać odpowiedni dla nas formularz i dokładnie opisuje czynności, których musimy dokonać, aby nasz druk został wypełniony prawidłowo. Ponadto dokonywane są za nas wszystkie obliczenia automatycznie przez program, a na koniec możemy natychmiastowo dostarczyć zeznanie podatkowe przez Internet prosto do Urzędu Skarbowego.

 

Pin It