Ulga prorodzinna 2013/2014- ulga na dziecko

Kto i kiedy może skorzystać z ulgi na dziecko?

Jest to ulga, z której mogą skorzystać wszyscy rodzice, których dzieci nie ukończyły jeszcze 18 lat, bądź nie ukończyły 25, jeśli kontynuują swoją edukację.

W zeznaniu za 2013 rok również rodzice mają prawo skorzystać z tego typu odliczenia od podatku dochodowego. Nastąpiły jednak niewielkie zmiany, na przykład dotyczące kwoty odliczenia.

Ile można odliczyć?

  • za jedno lub dwoje dzieci – po 92,67 zł za dziecko,
  • za trzecie dziecko – 139,01 zł,
  • za czwarte i każde kolejne – 185,34 zł.

Dodatkowo rodzice, którzy posiadają trójkę lub więcej dzieci nie są brani pod uwagę, jeśli chodzi o limit przychodów. Rodziny wielodzietne nie są brane wówczas pod uwagę podczas limitów w rozliczeniach.

jak-przez-internet

Jak dokonać odliczenia w rozliczeniu 2013/2014?

Kiedy chcemy skorzystać z ulgi na dzieci należy wypełnić załącznik PIT/O, w którym można zawrzeć także informacje na temat innych odliczeń. Ten załącznik jest dostępny dla osób rozliczających się przy pomocy PIT-36 lub PIT-37

Podczas wypełniania załącznika dotyczącego ulgi na dzieci trzeba będzie wpisać liczbę posiadanych dzieci, ich numery PESEL, bądź imiona, nazwiska oraz datę urodzenia.

W przypadku żądania wglądu do dokumentów przez Urząd Skarbowy należy także posiadać:

  • odpis aktu urodzenia dzieci,
  • zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego,
  • odpis orzeczenia sądu o ustaleniu rodziny zastępczej
  • zaświadczenie o uczęszczaniu pełnoletniego dziecka do szkoły.

Twoje dziecko zarabia? Zobacz jak rozliczyć małoletniego.

Program PIT- rozlicz się i skorzystaj z ulgi na dziecko!

Udostępniamy Państwu darmowy program do PIT, za którego pomocą można szybko i prosto wypełnić formularze PIT 2013/2014.

Skorzystanie z naszego programu to przede wszystkim łatwiejszy i szybszy sposób na rozliczenie PITu niż ręczne wypełnianie zeznania podatkowego.

Dodatkowo nasz program przeznaczony dla wszystkich podatników, którzy mają problemy z wypełnianiem tradycyjnego druku, ponieważ krok po kroku instruuje jak należy wypełnić PIT oraz co również ważne pomaga w wyborze odpowiedniego formularza oraz wszystkich załączników, z których możemy skorzystać. Jest to także sposób na ratunek od kary za spóźnione dostarczenie druku do Urzędu Skarbowego. Wszystkie osoby, które zwlekały do ostatniego dnia z wysłaniem PIT mogą wysłać go o każdej porze w ciągu kilku minut przez Internet.

program

 

W naszym programie znajdziesz:

Pin It