Ulgi podatkowe w PIT-36

PIT-36 i ulgi, jakie nam przysługują

Każdy podatnik zobowiązany jest do corocznego rozliczenia podatkowego. Niestety kojarzy się to nam zawsze z nieprzyjemnym obowiązkiem, ponieważ zawsze zabiera to wiele czasu, często musimy kilkakrotnie uzupełniać formularz ze względu na to, że popełniliśmy choćby niewielkie błędy podczas jego wypełniania. Jedynym plusem jest to, że podatnicy od kwoty swojego podatku mogą odliczyć wiele ulg, dzięki czemu kwota do zapłacenia jest mniejsza. Ulg, które można odliczyć od swojego podatku w przypadku PIT-36 jest wiele i są nimi:

  • ulga internetowa
  • ulga prorodzinna
  • ulga mieszkaniowa
  • ulga rehabilitacyjna
  • odliczenia związane z przekazywaniem darowizn

Aby skorzystać z wyżej wymienionych ulg należy dodatkowo wypełnić odpowiednie załączniki, a pomoże Ci w tym nasz Darmowy program do PIT, który jest łatwy w obsłudze, zdecydowanie usprawni wypełnianie formularza oraz możesz skorzystać z opcji wysłania swojego rozliczenia przez internet, dzięki czemu złożenie PIT trafi do Urzędu Skarbowego, bez wychodzenia z domu.

program pity 2014

PIT-36 w podatki-24.pl

Z myślą o wszystkich podatnikach rozliczających PIT-36 za 2013 rok przygotowaliśmy cały dział dotyczący tego zeznania podatkowego.

Darmowy program do PIT-36

Instrukcja wypełniania PIT-36

Załączniki w PIT-36

Ulgi i odliczenia w PIT-36

Rozliczanie strat

Aktywny formularz PIT-36

Pin It