Wysłałeś PIT pocztą? Poczekasz dłużej na zwrot

Każdy podatnik, któremu należy się zwrot podatku oczekuje na pieniądze od Fiskusa. Zazwyczaj nie możemy się doczekać zwrócenia nadpłaty, a zdarza się, że musimy uzbroić się w niemałą cierpliwość.

Dlaczego musimy długo oczekiwać?

Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku osób, które swoje zeznanie podatkowe zdecydowały wysłać się pocztą, a dodatkowo zwlekały z jego dostarczeniem na pocztę do ostatniego dnia, czyli 30 kwietnia. Pomimo, że teoretycznie nasz PIT nadany został w obowiązującym terminie, praktycznie Urząd otrzymuje go przykładowo po tygodniu. W takiej sytuacji naliczane są trzy miesiące od dni otrzymania formularza, więc czas oczekiwania na zwrot podatku dodatkowo się wydłuża.

Błędy w deklaracji również sprawiają, że nasze oczekiwanie będzie dłuższe i nie dostaniemy zwrotu tak szybko jak inni. Kiedy pieniądze, które Urząd zobowiązany jest zwrócić nie przekraczają kwoty tysiąca złotych może on dokonać korekty sam. W przypadku jednak, kiedy suma nadpłaconego podatku jest większa musimy zrobić to sami. Wówczas na zwrot musimy oczekiwać trzy miesiące od momentu dostarczenia korekty, a nie pierwszego formularza.

Co zrobić, by dostać zwrot szybciej?

Okazuje się więc, że czas, w którym powinniśmy otrzymać nadpłacony podatek może kilkakrotnie się wydłużać. Dobrym sposobem na to jest wypełnienie formularza za pomocą programu do PIT. Nie tylko pomaga on w bezbłędnym wypełnieniu zeznani podatkowego, dzięki czemu nie będzie potrzebna żadna korekta wniosku, ale także tak wypełniony PIT można wysłać przez Internet do Urzędu Skarbowego bez żadnych pośredników. Taki druk natychmiast dostarczony jest do Fiskusa, więc nie należy się wówczas zamartwiać czy nasz formularz dotrze na czas do Urzędu.

rozlicz-przez-internet

Wypełnij PIT w 5 minut i nie czekaj długo na zwrot:

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, w którym znajdziesz wszystkie formularze:

  • PIT-28
  • PIT-36
  • PIT-36L
  • PIT-37
  • PIT-38
  • PIT-39

jak również wszystkie załączniki, jakie będzie potrzebował.  Wyślij swój bezbłędnie wypełniony PIT przez Internet i spraw, aby czas Twojego oczekiwania na zwrot podatku się nie wydłużał. Załatw wszystko w kilka chwil i otrzymaj swoje pieniądze w odpowiednim terminie.

 

 

Pin It