Wysyłanie PIT 2014 przez internet? Wystarczy tylko PESEL

Przez wiele lat rozliczanie się z PIT kojarzyło się Polakom przede wszystkim z długimi kolejkami w Urzędzie Skarbowym oraz braku informacji, porad dotyczących wypełniania formularzy. Dziś jednak sytuacja diametralnie się zmieniła. W internecie możemy znaleźć wiele programów do PIT z wbudowanymi poradami oraz kalkulatorami podatku za pomocą których wypełnimy każde rozliczenie podatkowe. Ponadto nie musimy wybierać się do Urzędu Skarbowego, aby złożyć PIT. Nie musimy nawet wychodzić z domu!

Rozlicz PIT przez internet

PIT 2014- wypełnij i wyślij przez internet

Rozliczając się za rok 2014 mamy możliwość wysłania deklaracji podatkowej przez internet prosto do przypisanemu nam Urzędu Skarbowego. Jest to wielka wygoda, a ponadto olbrzymia oszczędność czasu i nerwów. Powoli kończą się czasy kiedy w ostatnich dniach kwietnia podatnicy musieli ustawiać się nawet od 5 nad ranem, aby zdążyć złożyć PIT. Dziś za pomocą programu do PIT możemy zarówno wypełnić PIT 2014, jak i wysłać go do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną.

Czy potrzebny podpis elektroniczny?

Nie, podpis elektroniczny nie jest wymagany przy wysyłaniu PITa przez internet. Urząd Skarbowy identyfikuje podatnika za pomocą numeru PESEL lub NIP, jeśli posiadamy działalność gospodarczą. Warto pamiętać o tym, że po wysłaniu deklaracji podatkowej powinniśmy otrzymać UPO tj. Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Jest to dla nas zapewnienie, że nasze zeznanie podatkowe dotarło do Urzędu Skarbowego.

PITY 2014-2015 darmowy program

Już dziś możesz skorzystać z darmowego programu do PIT do rozliczenia 2014/2015. Za pomocą naszego programu masz możliwość w ciągu 10 minut nie tylko wypełnić zeznanie podatkowe, ale również wysłać drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego, odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania. Przygotowany przez nas program do PIT obsługuje: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz wszelkie załączniki PIT wymagane podczas rozliczenia rocznego.

pobierz-program wypelnij-pit-przez-internet

Wersja programu PIT do pobrania oraz aplikacja online posiadają identyczną funkcjonalność. Za pomocą jednej i drugiej wersji masz możliwość wypełnić PIT oraz wysłać go prosto do Urzędu Skarbowego.

Pin It