Załączniki do PIT-28 (PIT-28/A oraz PIT-28/B)

Pit-28/A

Osoby zobowiązane do rozliczenia się z podatku za pomocą PIT-28 często popełniają błąd, który polega na tym, że nie dostarczają wraz z nim załącznika PIT-28/A. Błąd ten wynika z mylnego założenia, że powinny go wypełniać wyłącznie osoby prowadzące działalność gospodarczą, a w rzeczywistości muszą go wypełnić także osoby osiągające przychody z najmu lub dzierżawy oraz osoby duchowne.

PIT-28/B

Innym załącznikiem do PIT-28 jest PIT-28/B. Jest on przeznaczony dla osób uzyskujących dochody z prowadzonej przez podatnika w formie spółki lub spółek cywilnych lub prawnych osób fizycznych.

Wypełnij PIT za pomocą naszego programu :

Chcesz wypełnić formularz rozliczeniowy w szybkim czasie- skorzystaj z naszego programu. Znajdziesz w nim wszelkiego rodzaju formularze, a także niezbędne do nich załączniki, jak również pomoże ci on w doborze odpowiednich deklaracji oraz umożliwi bezbłędne jego wypełnienie. Program pomaga sprawnie i czasie kilku minut wypełnić deklarację, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas. Dodatkowo formularz można od razu wysłać prosto do Urzędu Skarbowego.

PIT online

Pit-28 w serwisie podatki-24.pl

PIT-28 ogólne informacje
Jak wypełnić PIT-28- instrukcja
Jak skorzystać z ryczałtu
Załączniki PIT-28 (PIT-28/A oraz PIT-28/B)
Wypełnianie PIT online
Druki i formularze PIT-28

 

Pin It