Załączniki do PIT-36

Każda osoba wypełniająca PIT-36 ma do dyspozycji wiele załączników, ich ilość jest spora, jednak nie wszystkie każdy z nas musi wypełniać, wybieramy wyłącznie te, które nas dotyczą.

Załącznik PIT/O

Jest to załącznik przeznaczony dla podatników, którzy korzystają z odliczeń od dochodu lub podatku, jednak nie dotyczą odliczeń związanych z wydatkami mieszkaniowymi. Jest to najczęściej wypełniany załącznik , ponieważ wielu z podatników korzysta z ulgi internetowej, rodzinnej lub odlicza z podatku darowizny lub na cele pożytku publicznego.

Rozliczenie przez internet program

Załącznik PIT/D

Ten załącznik muszą wypełnić wszystkie osoby, które w zeznaniu podatkowym chcą odliczyć kwoty z tytułu wydatków poniesionych:

  • na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego
  • na kontynuację systematycznego gromadzenia oszczędności na jednym rachunku
  • na spłatę kredytu bankowego
  • w latach ubiegłych na cele mieszkaniowe, takie jak remont czy modernizację

Załącznik PIT/B

Załącznik ten informuje Urząd Skarbowy o wysokości dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Dużym ułatwieniem dla każdego podatnika, który chce w szybki sposób wypełnić swój formularz wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami będzie nasz darmowy program do PITktóry pomaga w sprawnym wypełnieniu druku, jak również zawiera ich wszystkie rodzaje. Pozwala ustalić także jaki formularz powinniśmy wypełnić i jak to zrobić. Dodatkowo posiada opcję wysłania PIT bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, dzięki czemu dokonamy rozliczenia podatkowego bez wychodzenia z domu.

jak-przez-internet

PIT-36 w podatki-24.pl

Z myślą o wszystkich podatnikach rozliczających PIT-36 za 2016 rok przygotowaliśmy cały dział dotyczący tego zeznania podatkowego.

Darmowy program do PIT-36

Instrukcja wypełniania PIT-36

Załączniki w PIT-36

Ulgi i odliczenia w PIT-36

Rozliczanie strat

Aktywny formularz PIT-36

Pin It