Załączniki PIT-37

Każdy podatnik kiedy zbliża się okres rozliczeniowy za rok 2013 szuka porad na temat wypełniania PIT. Każdy chciałby załatwić tę sprawę jak najszybciej, jednak często prowadzi to do wielu błędów, które popełniamy podczas wypełniania formularza. Wiąże się to zawsze z kolejnymi poprawkami, których musimy dokonać. Dodatkowo żaden z nas nie powinien zapominać o załącznikach, które jesteśmy zobowiązani wypełnić. Do dyspozycji podatnicy mają takie załączniki jak:

  • załącznik PIT/O ( jest on przeznaczony dla wszystkich osób, które przede wszystkim chcą dokonać odliczeń podatkowych i należy w nim umieścić wszystkie dotyczące tego informacje. Załącznik ten składa się z pięciu części, które odnoszą się kolejno do: danych podatnika, uzyskanego dochodu oraz przede wszystkim odliczeń, jednak innych niż mieszkaniowe. Możemy skorzystać między innymi z ulg dotyczących darowizn, rehabilitacji, z ulgi internetowej),
  • załącznik PIT/D ( ten druk muszą wypełnić wszystkie osoby, które chcą odliczyć od podatku ulgę przysługującą z tytułu spłaty odsetek  od kredytu mieszkaniowego).

PIT Online

Warto także pamiętać, że w przypadku PIT-37 możemy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem, jeśli tylko spełnia on wszystkie wytyczne dotyczące PIT-37.

Nie wiesz jak wybrać i wypełnić załączniki? Skorzystaj z Darmowego programu do PIT

Ten darmowy program umożliwi Ci wybranie odpowiedniego formularza wraz ze wszystkimi potrzebnymi załącznikami. Ponieważ wypełnianie druków często sprawia trudności, on pomoże Ci w szybki i łatwy sposób dostarczyć bezbłędnie wypełniony PIT do Urzędu Skarbowego.

PIT-37 w podatki-24.pl

Przeczytaj również inne porady dotyczące PIT-37, które z pewnością ułatwią wszystkim podatnikom w wypełnianiu zeznań podatkowych.

PIT-37

Wypełnianie PIT-37- Krok po kroku

Ulgi w PIT-37

Druki/ Formularze

Aktywny PIT-37

Pin It